logo

دسنترالند یک حرکت غیرقابل توقف یا تفکر آرزویی؟

دسنترالند حرکت غیرقابل توقف یا تفکر آرزویی

به هر کجای وب که نگاه می‌کنید، گردآورنده‌ها و واسطه‌ها جایگاه‌های سودآوری را ایجاد کرده‌اند که برای دسترسی، چشم‌ها و تأییدیه‌ها هزینه دریافت می‌کنند.

چه ارائه عمده فروشی تبلیغات باشد، چه انحصارهایی که در اطراف سیستم های رزرو آنلاین پرواز ایجاد می شوند، Web2 همه چیز در مورد واسطه ها است.

این چیزی است که اقتصاددانان به آن رانت جویی می گویند.

آشفتگی اخیر هم در بازارهای سنتی و هم در ارزهای دیجیتال نشان می دهد که این دنیای میانجی و متمرکز روز خود را سپری کرده است. قیمت سهام متا (فیس بوک) تنها در سال جاری به نصف کاهش یافته است.

در همین حال، جانوران بزرگ متمرکزسازی کریپتو کارمندان خود را اخراج می کنند زیرا قیمت سهام آنها به مقدار مشابه کاهش می یابد.

نسل بعدی پلتفرم های Web3 با تمرکززدایی در هسته خود ساخته می شوند. رفتن از یک مدل متمرکز به یک مدل غیرمتمرکز یک تحول چالش برانگیز است، سیستم‌ها، مدل‌های تجاری و روابط مشتری باید کاملاً پیکربندی شوند.

ا این حال، آن شرکت هایی که تمرکززدایی در هسته دارند، موج جدید را رهبری خواهند کرد.

یکی از این نهادها Tron است که به تسریع تمرکززدایی اینترنت از طریق فناوری بلاک چین و برنامه های غیرمتمرکز اختصاص دارد. در سپتامبر 2017 توسط H.E.

جاستین سان، شبکه ترون از زمان راه اندازی شبکه اصلی خود در ماه می 2018 به سرعت رشد کرده است.

در جولای 2018، اکوسیستم Tron با BitTorrent، پیشگام در خدمات غیرمتمرکز Web3 با بیش از 100 میلیون کاربر فعال ماهانه، یکپارچه شد. شبکه Tron در سال های اخیر با بیش از 100 میلیون کاربر در بلاک چین و بیش از 3.4 میلیارد تراکنش جذابیت بیشتری پیدا کرده است.

علاوه بر این، ترون میزبان بزرگترین عرضه در گردش استیبل کوین های تتر (USDT) در سراسر جهان است و در آوریل 2021 از USDT در اتریوم پیشی می گیرد.

Tron با استفاده از فناوری و حاکمیت برای تمرکززدایی بیشتر در وب 3 در خط مقدم است. در زمینه فناوری، Tron یک سیستم عامل است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز خود را به کار گیرند.

از یک معماری سه لایه متشکل از یک لایه ذخیره سازی، یک لایه هسته و یک لایه کاربردی استفاده می کند. همچنین از مدل اثبات سهام (PoS) به جای مدل اثبات کار (PoW) استفاده می کند که بسیاری از بلاک چین ها بر اساس آن ساخته شده اند.

این به Tron اجازه می دهد تا به عنوان یک پلت فرم اصلی بلاک چین برای فعالیت های روزمره بدون هزینه انرژی بالا و سرعت پایین تراکنش مدل PoW عمل کند.

ترون Tron مطمئن است که اجماع اثبات سهام (DPoS) آن تمام خواسته های آینده را برآورده می کند.

در سمت حاکمیت، شبکه ترون غیرمتمرکزسازی کامل را در دسامبر 2021 تکمیل کرد و اکنون یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار کاملاً تحت حکومت جامعه (DAO) است.

اختیارات بیشتر به 27 «نماینده فوق العاده»، که حسابداران شبکه ترون هستند، تفویض می شود. آنها مسئول تأیید و بسته بندی تمام داده های تراکنش پخش شده در شبکه هستند.

انتخابات برای انتخاب 27 نماینده فوق العاده مسئول نگهداری منظم شبکه ترون برگزار می شود. با شرکت در این لایه حاکمیتی، کاربران نه تنها به توسعه شبکه و جامعه کمک می کنند، بلکه خود نیز پاداش دریافت می کنند.

تمرکززدایی اجتناب ناپذیر نیست، زیرا در تضاد با منافع بسیاری از بزرگترین شرکت های جهان است. این نیاز به فداکاری و پرورش و همچنین رهبری توسط شرکت هایی مانند Tron دارد.

ترون با مثال زدن و ادغام تمرکززدایی در فناوری و حاکمیت خود، آینده وب را به ما نشان می دهد.

منبع : coindesk

منتشر کنید

آخرین مطالب آذرفا

بهترین سایت خرید آی پی ثابت

بهترین سایت خرید آی پی ثابت همه تریدرهای تازه کار و حرفه ای دنبال یک موضوع هستن! بهترین سایتی که آی پی ثابت میده کدومه

قیمت اتریوم

قیمت لخظه ای و نمودار اتریوم اتریوم (انگلیسی: Ethereum ; اِ-تی-ری-یِم) پلتفرمی عمومی، متن‌باز، زنجیره بلوکی-محور با رایانش توزیع‌شده برای قرارداد هوشمند است. این پلتفرم

قیمت بیت کوین

قیمت لحظه ای بیت کوین + نمودار ما اخبار زیادی در مورد بیت کوین می شنویم. اما دقیقاً چیست، چگونه کار می‌کند و چه تأثیری

Call Now Buttonتماس با پشتیبان و مشاوره آذرفا