logo

نماینده پارلمان کره جنوبی می خواهد صندوقی را برای کمک به سرمایه گذاران کریپتو راه اندازی کند

راه اندازی صندوقی برای کمک به سرمایه گذاران کریپتو توسط نماینده پارلمان کره جنوبی

یک سیاستمدار کره جنوبی از دولت می‌خواهد که یک صندوق ویژه برای کمک به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال که در بازارها متحمل ضرر شده‌اند ایجاد کند – و می‌گوید که صرافی‌های کریپتو باید این هزینه را بپردازند.

News1 گزارش داد که کیم بیونگ ووک، نماینده حزب مخالف دموکرات، به گروهی از رهبران صنعت بلاک چین و تنظیم‌کننده‌های مالی در یک اجلاس گفت که پلتفرم‌های تجاری پیشرو باید یک «صندوق حمایت از سرمایه‌گذار» راه‌اندازی کنند.

از او نقل شده است که گفت:

اگر مبادلات چنین صندوقی ایجاد کنند، بازار با ثبات‌تر توسعه می‌یابد و سرمایه‌گذاران از حمایت بیشتری برخوردار می‌شوند – حتی قبل از اینکه اقدامات قانونی جدید معرفی شود

پس از اینکه هزاران شهروند در شروع بازار نزولی در ماه می متحمل ضررهای مالی سنگین شدند، دولت بارها در مورد نیاز به تقویت حمایت از سرمایه گذاران کریپتو صحبت کرده است. “حادثه LUNAC/Terra” همانطور که قانونگذاران و متخصصان رسانه های کره جنوبی آن را لقب داده اند، احتمالاً به یک کاتالیزور برای اصلاحات اساسی مقررات تبدیل خواهد شد.

دولت اعلام کرده است که یک لایحه ویژه برای تنظیم بازار ایجاد خواهد کرد – و حمایت از سرمایه گذاران را در قلب این قانون جدید قرار خواهد داد.

با این حال، کیم هشدار داد که سئول نباید بیش از حد بر حمایت از سرمایه گذاران متمرکز شود. او اظهار داشت که تلاش‌های بیش از حد محدودکننده، توانایی صنعت کریپتو برای رشد را خفه می‌کند.

کیم افزود:

اگر فقط بر جنبه های منفی بازار ارزهای دیجیتال تمرکز کنیم، ثروت داخلی می تواند به خارج از کشور سرازیر شود. صرفاً سرکوب بازار داخلی، مردم را از سرمایه گذاری [در ارزهای دیجیتال] باز نمی دارد.

او افزود که سیاستمداران و قانونگذاران اکنون «نیاز دارند از منظری جدید به معاملات آتی [کریپتو] و معاملات حاشیه‌ای نزدیک شوند».

و کیم افزود که تلاش های قانونی دولت قبلی برای جلوگیری از استفاده غیرکره ای ها از مبادلات داخلی اشتباه بوده است.

او خواستار بازنگری فوری این سیاست شد و اشاره کرد که ممانعت از استفاده کاربران کریپتو در خارج از کشور از پلتفرم‌های معاملاتی کره جنوبی کمک چندانی به رشد بخش کریپتو داخلی نمی‌کند.

در همین حال، در یک مقاله اختصاصی، سئول کیونگجه گزارش داد که Uprise، یک شرکت رمزنگاری داخلی که قبلاً از غول اینترنتی کاکائو و شرکت‌های بزرگ بانکی Shinhan و Kookmin حمایت دریافت کرده بود، 99 درصد از سرمایه مشتریان خود را با شرط‌بندی بزرگ از دست داد. در قراردادهای آتی LUNAC قبل از سقوط فاجعه بار ماه می.

این رسانه توضیح داد که فناوری هوش مصنوعی در زمان دقیق سقوط موقعیت کوتاهی را در مورد LUNAC اتخاذ کرده بود، اما پمپ‌های ناگهانی که پس از افت قیمت اولیه اتفاق افتاد، سرنوشت شرط را مهر و موم کرد.

Uprise، که اشاره کرد ممکن است تلاش برای جبران خسارت مشتریان خود را در نظر بگیرد، علت این حادثه را “سطوح بالای غیرمنتظره نوسانات در بازار” عنوان کرد.

Uprise خود را به عنوان یک پلت فرم معاملات آتی ارزهای دیجیتال معرفی کرده بود که از فناوری ربات مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کرد. اما ربات‌های آن در جلوگیری از دود شدن 20 میلیون دلار سرمایه مشتری ناتوان بودند.

این شرکت ادعا کرده بود که حذف عنصر انسانی از تجارت کریپتو می‌تواند «ریسک» مربوط به کریپتو را «به حداقل برساند»، اما، همانطور که روزنامه می‌گوید، «حتی فناوری هوش مصنوعی نیز زمانی که آشفتگی‌های بی‌سابقه‌ای به بازار آمد، چاره‌ای جز زیان نداشت». LUNAC در اوایل ماه مه سقوط کرد.

این رسانه به این نتیجه رسید که «شک و تردید» در مورد ربات و فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی «در بازار دارایی‌های دیجیتال» «انتظار می‌رود در آینده افزایش یابد».

منبع : cryptonews

منتشر کنید

آخرین مطالب آذرفا

Call Now Buttonتماس با پشتیبان و مشاوره آذرفا